فرزام مردادیان

اطلاعات شخصی

  • تاريخ عضويت: 1392/03/10
  • بازديد از پروفايل: 66778
  • محل سکونت: تبريز
  • تاریخ تولد: 1361/06/10
  • آثار ارسالی: 507
  • وب سايت: www.farzammordadi@yahoo.com
  • خروج

لیست دوستان

لینک های مورد علاقه

شهرها در 30 سال آینده این گونه خواهند بود + تصاویر . ـ[175 بازدید] [5 امتیاز]


http://www.da-files.com/artnetwork/zeitgeist/cities-of-the-future/11-img-13.jpg

 

بنابر گزارش پیرسون، ساختمان ها در آینده فاقد پنجره خواهند بود و نمایشگرهای واقعیت مجازی جای آنها را خواهند گرفت.

 

عصرایران - یان پیرسون، یک آینده شناس با سابقه دقت 85 درصد، گزارشی از آن چه می توانیم در سال 2045 از شرایط شهرها انتظار داشته باشیم را ارائه کرده است. پیرسون این گزارش را با همکاری Hewden، یک شرکت کرایه تجهیزات ساخت و ساز، تهیه کرده است که تصویری از آن چه طی 30 سال آینده می توان در صنعت ساخت و ساز انتظار داشت را ارائه می کند. بر اساس این گزارش می توان دریافت با پیشرفت هایی که در حوزه هایی مانند رباتیک و هوش مصنوعی صورت گرفته است، ساختمان های شهری آینده هرچه بیشتر با فناوری گره خواهند خورد.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

ساختمان ها با یک شخصیت هوش مصنوعی اداره خواهند شد. بنابر پیش بینی های گزارش پیرسون، ساکنان ساختمان قادر به صحبت با آن و ارائه درخواست هایی مانند تغییر دمای محیط داخلی خواهند بود.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

ساختمان های فوق بلند همانند شهرهای کوچک عمل خواهند کرد. با توجه به تقاضای بالا و هزینه های بالای زمین، ساختمان های فوق بلند ممکن است به منزلگاه کارگران قشر کم و متوسط درآمد تبدیل شوند. آنها همانند شهرهایی کوچک با طبقات اختصاصی برای کار، فضای مسکونی و دفاتر اداری عمل خواهند کرد.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

پنجره های ساختمان ها با نمایشگرهای واقعیت مجازی جایگزین خواهند شد. در فیلم «بازگشت به آینده 2» خانه آینده مارتی به پنجره واقعیت مجازی مجهز شده بود که می توانست به هر چشم اندازی تغییر کند. بنابر گزارش پیرسون، ساختمان ها در آینده فاقد پنجره خواهند بود و نمایشگرهای واقعیت مجازی جای آنها را خواهند گرفت.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

مردم می توانند پوشش هایی ویژه را اسپری کنند که برای جمع آوری انرژی خورشیدی کارایی دارند. امکان معرفی پوشش های خورشیدی به پیشرفت های نانوفناوری برای خلق مواد مبتنی بر نانوذرات بستگی خواهد داشت.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

گرمایش تابشی و روشنایی هوشمند هنگامی که در حال قدم زدن در اتاق هستید، شما را دنبال می کنند. در آینده مسیر گرما و نور به سوی شما متمرکز خواهد شد و از این رو می توانید با هر میزان دما و نور که مد نظر دارید در اطراف قدم بزنید. گزارش پیرسون به جزئیات چگونگی کارکرد این فناوری اشاره ای نداشته اما در حال حاضر روند گسترده پژوهش و توسعه برای بهبود روشنایی دنبال می شود.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

کارگران ساختمانی اسکلت های خارجی به تن خواهند کرد که امکان حمل تجهیزات سنگین را به آنها می دهد. در حقیقت، اکنون نیز شاهد چنین فناوری هایی هستیم. پاناسونیک در حال توسعه یک اسکلت رباتیک است که بلند کردن و حمل اشیا سنگین را آسان‌تر می سازد. وزارت دفاع آمریکا نیز دو سال تا زمان رونمایی از لباس مرد آهنی خود فاصله دارد که بلند کردن اجسام سنگین را ممکن می سازد.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

مشاغل خطرناک در ساختمان سازی به ربات ها سپرده خواهد شد. گزارش پیرسون به این نکته اشاره داشته است که ربات ها در کنار انسان ها در یک سری از پروژه ها به کار گرفت خواهند شد و البته می توانند مشاغلی که با خطر بالای انفجار و ریزش آوار مواجه هستند را بر عهده بگیرند.

 

 

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,زندگی در آینده

 

 

 

چاپ سه بعدی و مجموعه های مونتاژ ربات روند سریع ساخت و ساز را ممکن خواهند ساخت. همان گونه که اشکال جدید بتن و دیگر مواد توسعه یافته اند، استفاده از چاپ سه بعدی در زمینه ساخت و ساز احتمالا به پیشرفت سریع این بخش کمک خواهد کرد.

http://ballistart.com/images/pages/future.jpg

 

وقت بخیر .

نویسنده: فرزام مردادیان 31 خرداد 1395 ساعت 17:45
+ فرزام مردادیان
برای سایت متاسفم که یا مطلبی 16 روز بالا میمونه و اپدیت نمیشه ویا نیومده از صفحه اول محو مبشه . حیف اینهمه زحمات .
6 تير 1395 ساعت 11:50
+ بابک عباسی
بسیار عالی فرزام جان
6 تير 1395 ساعت 23:09